Vakıfbank Konut Kredisi İndirimi

Türkiye Merkez Bankası’nın almış olduğu karar doğrultusunda kredi faiz oranlarında büyük oranda indirime gidildi.  Vakıfbank da indirime giden bankalar arasında yer alarak, kredilerde faiz oranlarında düşüşe gitti. Vakıfbank’ın yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarla yeni belirlenen faiz oranları paylaşıldı. Peki, Vakıfbank güncel olarak paylaşılan faiz oranları ne kadar?

Vakıfbank Faizlerinde Büyük Düşüş!

Sponsor Reklam

Merkez Bankası tarafınca alınan karar doğrultusunda 425 baz puanlık bir faiz indirim kararı alınmıştı. Bu karar doğrultusunda Devlete ait olan bankalar başta olmak üzere, pek çok banka da faiz oranlarında düşüş gerçekleştirdi. Faiz oranları indiriminde en etkin yeri ise Vakıfbank almaktadır.  Türkiye genelinde alınan kararlar doğrultusunda kredi faiz oranlarında büyük düşüş yaşanırken, konut kredilerindeki faiz oranlarının düşüşüne öncelik tanındı. Vakıfbank kredi faiz oranlarında düşüş gerçekleştirilen diğer kredi çeşitleri ise taşıt, ihtiyaç ve banka kuruluşlarının özel düzenlediği krediler oldu.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları      

Sponsor Reklam

Türkiye genelinde faiz oranlarında düşüş yaşanması ile Vakıfbank da etkin bir faiz indirimine gitti. Bu kapsamda Vakıfbank konut kredisi adına yapmış olduğu aylık faiz indirimini 500 bin TL’ye kadar olan ücretlerde %0.99 olarak belirledi.

Bunun yanında Vakıfbank çeşitli krediler adına da indirimlere gitti. İhtiyaç kredilerinde Vakıfbank’tan maaş alan müşteriler için %1.49 oranında faiz işlerken, diğer müşterilere ise %1.59 oranında bir faiz düşüşü geçerli olacak.

Vakıfbank indirimli konut kredileri ile müşteri destekli bir politika yürütmektedir. Konut projelerine verdiği desteği faiz oranlarına yansıtmaktadır. Konut projeleri ile birlikte kampanyalara katılacaklar için aylık bazında faiz oranı ise %0.79 olarak belirlendi.

Vakıfbank genel müdürü tarafınca yapılan açıklamalar kapsamında yer alan diğer bir düşüş gerçekleştirilen kredi türü ise taşıt kredisi oldu. Taşıt kredilerindeki aylık faiz oranları yüze 1.49 olarak belirlendi. Vakıfbank çeşitli alternatif kredilerde ciddi bir indirime giderek, vatandaşa konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi adına büyük imkanlar sunmaya devam etmektedir. Kredi faiz oranlarında gerçekleştirilen düşüşte öncelikle yer alan Vakıfbank etkin ve her kritere uygun kredi seçenekleri ile indirimli faiz oranları ile kredi vermektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*