Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Yerler

Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi notu; geçmişte yapılan bankacılık işlemleri aracılığı ile oluşan bir skordur. Bu skor; sizin geçmiş dönemdeki borçlanma planlarınıza sadık kalmanıza, ödemeler yapmanıza, vadeleri geçmiş yada geçmemiş olmanıza, kefillik halinde ilgili size kalan borç ödemesine uyup uymadığınıza, banka hesaplarınızı aktif olarak kullanıp kullanmadığınıza ve benzeri sebepleri yansıtır. Peki kredi notu düşük olan kişiler anında kredi, acil kredi çekebilirler mi? 0 ile başlayan bu skor 1900 puana kadar yükselme eğilimi gösterir. Ve her kredi skoru için bir aralık oluşturulur. Bu aralıklar; bankalar tarafından risk durumlarına göre değerlendirilirler. Risk durumları;

Sponsor Reklam
 • 0 – 699 aralığı en riskli grup aralığı olarak değerlendirilir.
 • 700 – 1099 aralığı orta riske sahip grup olarak değerlendirilir.
 • 1100 – 1499 aralığı riske sahip ancak riski minimum düzeyde olan grubu temsil eder.
 • 1500 – 1699 aralığı aranan kredi notu grubudur.
 • 1700 – 1900 aralığı ise; kredi notu oluşumu açısında üst düzey grup olarak nitelendirilir.

Son iki grup; tüm kredi ve kredi kartı başvuruları; borçlanma türevlerinin tamamı adına yapılan başvuruları olumlu bir sonuç ile alır. Ancak ilk üç grup risklidir ve her baka ilk üç kredi notuna sahip kimseler ile çalışmayı talep etmeyebilir. Bu durumda ne olacaktır? 0 – 1499 aralığına kadar kredi notuna sahip olan kimselerin borçlanma türevlerine olan ihtiyaçlarını karşılamaları açısından ne yapmaları gerekir?

Bankaların Kredi Notuna Bakmadan Kredi Vermeleri Mümkün Mü?

Bankaların geneli kredi notunu baz alarak kredi ve kredi türevi işlemlerini müşterilerine sunarlar. Ancak bir kısmı ise; müşterilerinin kredi notlarına bakmaktan ziyade gösterecekleri kefil ve ipotek ile alakadar olurlar. O halde aslında kredi notu yüksek olmayan kesimlerinde kredi ve türevlerinden yararlanmalarının mümkün olduğunu söylemek hata olmaz. Ve ipotek ve kefalet ile alakalı olarak şartlar var mı var ise bu şartlar nelerdir?

Sponsor Reklam

Kefil Göstermek Sureti İle  Acil Kredi Çekmek

Kefil göstererek kredi çekmeği talep ediyor iseniz; bankaların kefil göstererek vermeyi taahhüt ettikleri kredi seçeneklerine bakmanız gerekir. Ve aynı zamanda;

 • Göstereceğiniz kefilin mutlaka kredi notu bakımından uygun olması,
 • Bir gelir beyanında bulunması,
 • Kefil olacak kimsenin üzerine kayıtlı ipotek altına alınabilecek menkul veya gayrimenkullerinin olması gerekir.
 • Aynı zamanda ilgili kefil, daha önce girmiş olduğu kefillik ilişkilerinde sorun çıkarmamış olmalı ve mutlaka bu bazda da kredi notunun ilgili kalemleri olumlu sonuç vermeye müsait olmalıdır.

İpotek İle Anında Kredi Çekme Nasıl Olur?

İpotek gösterme yolu ile anında kredi çekmek istiyor iseniz; hangi kredi seçeneklerinin size uygun olduğuna bakmanız gerekir. Daha sonrasında ise;

 • İpotek göstereceğiniz menkulün kendi adınıza olması gerekir.
 • Eğer evli iseniz ipotek göstereceğiniz alanların ve eşyaların üzerinde eşinizin de hakkı olduğunu saklı tutarak onun iznini gösteren bir resmi belge de sunmanız gerekir.
 • İpotek altına alınacak alanın değeri ile kredi kaleminin miktarı arasında bir uyumun olması gerekir. Yani siz; 250.000 TL değerinde ipotek gösterebildiğiniz alan için 500.000 TL tutarında kredi çekemezsiniz.
 • Aynı zamanda göstereceğiniz ipotek altına alınacak ilgili gayrimenkulün yahut da menkulün gerçekçi özelliklerini resmi olarak sunmanız beklenir. Bu durumda bankalar tarafında gönderilen ekspertiz ile sizin sunmuş olduğunuz belgeler arasında uyumsuzluk söz konusu olur ise hem ilgili krediyi almanız mümkün olmaz hem de evrakta sahtecilik suçunu işlemiş olursunuz.

Son olarak da; her banka ekspertiz değerinin yüzde yetmişi ile sekseni arasındaki kredi miktarını yansıtan kredi seçeneklerinden faydalanabilme hakkını size sunar.


7 yorum

 1. Ben emekliyim, kredi ve kredi kartı borçlarımı bir bankada toplayıp ve maaşımı da o bankaya aktarıp borcumun ödenmesi konusunda nasıl bir yol izleyebilirim.Hangi bankaya baş vurabilirim
  Emekli maaşım 1.880.tl.civarında .. belgeyebilirim..
  Not: ayda 1.200.- tl ödeyebilirim…
  lütfen yardımcı olurmusunuz acilll…

 2. Sponsor Reklam

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*