Ev Kredisi Başvurusu

Ev Kredisi Başvurusu

Bu haftaki konumuz ev kredisi başvurusu ile ilgili bilinmeyen detaylardır. Akıllıca kredi alabilmenin ilk kuralı, eski neslin bize öğrettiği bir kuraldır aslında. Ödeyebileceğiniz kadar borç yani kredi almak gerekir. Kazancın ötesinde bir borç yapmak kredinin yükümlülüğünü daha çok arttırmak demektir. Kolayca ödeyebileceğiniz bir kredi alın. Bunun için de en kısa yoldan, güvenilir bir banka aracılığı ile nasıl kredi alınacağını öğrenmek önemlidir. Uzmanlar, “Bir araya getirilen tüm borçlarınız için aylık gideriniz aylık gelirinizin %50’sinden fazla olmamalıdır” diyor.

Sponsor Reklam

Ödeyebileceğiniz En Uzun Vade: 48 Ay

Karşılayabileceğiniz en kısa süre için kredi almak en iyisidir. Uzun vadeli bir kredide faiz gideri çok yüksektir. Bir kredi almak için birçok farklı yer vardır. Kredi imkanlarınızı dikkate alarak aşağıdaki seçenekleri tek tek keşfedebilirsiniz.

Finansal kurumlar, çoğu durumda, bir kredi almak için en iyi yerdir. Bankalar ve kredi birlikleri bireysel krediler, kredi kartları, otomobil kredileri, ipotek ve küçük işletme kredileri de dahil olmak üzere herhangi bir sayıda farklı türde kredileri verebilme yetkisine sahiptirler. Bir finans kurumu aracılığıyla kredi almak, diğer yöntemlerden daha fazla nitelik gerektirebilir, ancak daha büyük kredi miktarları için başvuru seçeneğiniz vardır.

Sponsor Reklam

Kredi Puanı Düşünülmelidir

Bir kredi başvurusunda, kredi puanınız düşükse sonucu olumsuz etkileyebilir, bu da kredi alma yeteneğinizi zedeleyebilir. Kredi puanınız ödemeyi geciktirdiğiniz her ay için işaretlendiğinde, kredi puanınız düşebilir. Daha düşük kredi puanı ile, bir borç veren bulmak için daha zor zaman geçirirsiniz ve daha kötü oranlar elde edersiniz. Kredi puanınız üzerindeki etki birkaç aydan uzun sürmeyecektir.

Bir başvuru göndermeden önce borç verenin faiz oranlarıyla ilgili bir fikir edinmeye çalışın. Bazı borç verenler, kredi raporunuzu çeken borç vermeden, alabileceğiniz kredi miktarını size gösteren bir ön onay süreci sunar. Banka sizden kredi notunuzu isteyecek ve bu da krediyi almanız konusunda sizi notlandıracaktır.

Ev Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut kredisi için başvuru yapıldığında 1 iş gününde geri dönüşler sağlanmaktadır. Belgeler de hazır ise aynı günde onay alınması mümkündür. İşlem onaylandıktan sonra da tapu işlemleri için 4 gün kadar beklenmesi gerekir. Konut kredilerindeki vade 180 aya kadar çıkabilmektedir. Birçok banka 120 ay vade sınırı koysa da şartlara göre 180 ay da zorlanabilir. Garanti Bankası 1,30, İş Bankası 1,32, ING Bankası 1,29, Yapı Kredi Bankası 1,20, Ziraat Bankası 1,15 oranlarında faiz imkanları ile konut kredisi sunmaktadır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*