Kolay Nasıl Alınır

İnternet üzerinden online işlemler yapmak, alışveriş yapmak ve daha bir çok işi ve işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Bunlara yeni dönemde bir yenisi daha eklenmiştir. İnternet üzerinden hizmet veren Aktifbank, kefilsiz, senetsiz kredi vereceği vaadinde bulunmuştur. Kredi notum 0 nasıl kredi çekebilirim sorusunun cevabı Aktifbank NKredi ile verilmektedir.

Bankalar kredi verme sürecini artık eskisi kadar gevşek tutmamakta ve yalnızca kendi koşullarına uygunluk gösteren kişilere kredi vermektedir. Bu süreçte en çok dikkat ettikleri konu ise kredi başvurusu yapan kişilerin finansal sicilleri olmakta ve kredi sicili bozuk olanlara kredi vermemektedirler. Bu sistem ülkemizde mevcut olan hemen hemen her banka tarafından kullanıldığından dolayı günümüzde sicili bozuk olduğu için kredi alamayan binlerce ve hatta milyonlarca kişi bulunmaktadır. Bu kişiler “sicilim bozuk kredi almak istiyorum” diyerek kendilerine çözün sunaca yerler arasalar da sicili bozuk ya da yasal takipte olanlara kredi veren bankaların sayısı yok denecek kadar azdır. Bu yüzden sözü geçen kişilere yaşamakta oldukları parasal sıkıntıları çözmeleri için yol ve yöntemler göstermek son derece önemlidir.

Sponsor Reklam

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi İmkanı

Bankalardan kredi başvurunuza olumlu yanıt alma olasılığınız sicilinizdeki probleme bağlı olarak farklılık göstermektedir. Eğer sicilinizi bozan durum çok da önemli değil ise kimi bankalar size kredi verme konusunda  ılımlı yaklaşabilecektir. Bahsi geçen bu bankalar ya ülkemizde yeni oldukları için ya da piyasada yer edinmekte zorlandıkları için bu durumu düzeltmek ve müşteri kazanmak amacı ile genel olarak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar olarak anılmaktadırlar. Bunlar arasında en çok dikkat çekenler ise aşağıda belirtildiği gibidir.

 1. A Bank,
 2. Anadolu Bank,
 3. Aktif Bank,
 4. Burganbank,
 5. Cıtıbank,
 6. Fibabanka,
 7. HSBC Bank,
 8. ICBC Bank,
 9. ING Bank,
 10. Odeabank,
 11. Pozitifbank ve
 12. Şekerbank gibi yerlerdir.

Bu bankalar kredi talebinize olumlu yaklaşsalar bile, nispeten ağı koşullar öne sürmektedirler. Faiz oranları daha yüksek olan yerler kredi verme aşamasında kefil ya da ipotek etmek için mal da talep edebilmektedirler. Bunların dışında Ziraat Bankası, İş Bankası ya da Yapı Kredi Bankası gibi daha kurumsal ve köklü bankalardan kredi alma olanağınız bulunmamaktadır.

Sponsor Reklam

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır

Eğer bahsi geçen bu bankalar da kredi talebinize olumsuz yanıt veriyor ise bu aşamada imdadınıza kredi notu düşük olanlara kredi çıkaran yerler yetişecektir.  Bu yerler bankalardan bağımsız özel teşebbüsler olsalar da şimdiye kadar pek çok kişinin para sıkıntısını çözmüşlerdir. Bankalara sizin adınıza kredi başvurusu yapan bu yerler verdikleri hizmet karşılığında da belli oranlarda komisyon almaktadırlar. Bu yöntem ile yaşamakta olduğunuz para sıkıntısını çözmeme gibi bir ihtimal kalmamaktadır.

Ancak “sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır” sloganı ile çalışmakta olan bu yerler arasında dolandırıcılık amacı gütmekte olan kişi ya da kurumların var olduğundan da söz etmemiz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı da söz konusu yerlerden hizmet talep etmeden önce mutlaka ne denli güvenilir oldukları konusunda araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu sayede risk almadan ve son derece pratik bir şekilde nakit para probleminizi siciliniz bozuk olsa bile çözebilirsiniz.


1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*