Anında Kreedi Başvurusu

Anında Kredi Başvurusu

Acil nakit para sıkıntısı çekenlerin imdadına anında kredi başvurusu yöntemi yetişiyor. Bu sayede aynı gün içinde kredi almak çok daha kolay bir hale geliyor. Bankalar uyguladıkları yöntemler ile günlerce süren kredi başvurusu ve sonuçlanması sürecini tek bir gün içinde hallederek yaşanan maddi problemleri mümkün olan en kısa sürede çözüme ulaştırmayı hedefliyor. Bunun için kullanılan yöntemler ise halk tarafında sıklıkla kullanılsa da pek çok kişi tarafından da “anında kredi başvurusu nasıl yapılır?” denilerek merak ediliyor.  Bu yüzden hızlı kredi başvurusu yapma yöntemlerini detaylıca açıklamak gerekmektedir.

Sponsor Reklam

Şubeye Gitmeden Kredi

Bilindiği gibi bankalar kredi verme sürecini çok sıkı tutmakta ve talep eden herkese kredi vermemektedir. Bu aşamada doğru kişiyi seçmek adına pek çok evrak talep edilmekte ve bu konuda araştırmalar yapılmaktadır. bahsi geçen bu süreç ise yeri geldiğinde günlerce sürmekte ve bu aşamada yaşanmakta olan para ihtiyacı daha da büyüyebilmektedir. İşte bahsi geçen bu mağduriyetleri gidermek adına bankalar şubeye gitmeden kredi alma olanakları sunmaktadır. Bunlardan ilki ise SMS ile kredi başvurusu seçeneği olmaktadır.

Sponsor Reklam

SMS ile Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu işlem son derece hızlı ve de pratiktir. Yapacağınız tek şey bankanızın belirlemiş olduğu mesaj metnini yine bankanızdan öğreneceğiniz numaraya göndermektir.  Bu sayede birkaç dakika içinde kısa mesaj ile kredi başvurusu yapma olanağı yakalayabilmektesiniz.

Bu işlem ile alakalı olarak bilmeniz gereken en önemli detaylardan biri ise belli bir ücrete tabii olduğudur. Bu sebepten dolayı dilerseniz tamamen ücretsiz olan daha başka yöntemleri de tercih etme imkanınız bulunmaktadır.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bunun için ilk olarak bankaların internet sitelerinden kullanıcı girişi yapma yöntemini kullanabilirsiniz. Bu seçeneğin yanı sıra mobil bankacılık uygulamaları aracılığı ile de talebinizi bankanıza iletebilirsiniz. Bahsi geçen bu iki yöntem de son derece makul ve tamamen ücretsiz olup yalnızca kredi başvurusu yapmak için internetten kredi kartı başvurusu yapmak da dahil olmak üzere pek çok farklı işlemde kullanılmaktadır.

Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Detayları anlatılmakta olan bu yöntemler ile başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz zaman olumlu ya da olumsuz olarak sonucunuz tarafınıza en geç iki iş günü içerisinde iletilecektir. Ancak siz yine de kredi başvuru sonucu sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız bunun için bankanızın internet sitesini ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanabilir veya yine bankanıza ait olan müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Anında Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde mevcut olan ve hizmetlerine devam eden hemen hemen her banka bahsi geçen bu hizmeti veriyor olsa da genel olarak anında kredi veren bankalar aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

 1. Ziraat Bankası
 2. Halk Bankası,
 3. Vakıf Bankası,
 4. İş Bankası,
 5. Yapı Kredi Bankası,
 6. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB),
 7. Denizbank,
 8. Finansbank,
 9. Garanti Bankası,
 10. HSBC Bank,
 11. ING Bank,
 12. Odeabank ve
 13. QNB Finansbank gibi yerlerdir. Bazı bankalar ise kredi notuna bakmadan kredi vermektedir. Kredi notu düşük olanlara kredi, kredi notu sıfır olanlara kredi, kara listede olanlara kredi, kredi sicili bozuk olanlara kredi ile ilgili yazılarımızı da okuyabilirsiniz.


8 yorum

 1. Sponsor Reklam

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*