Düşük Faizli Araç Kredisi

Düşük Faizli Araç Kredisi

Araç sahibi olmak için daha fazla beklemenize gerek yok. Sizde en düşük faizli araç kredisi veren bankaları karşılaştırarak araç kredisi çekebilirsiniz. Araç kredisi almak için öncelikli belirli bir geliriniz olmalı. Kredi geri ödemesinde sıkıntı yaşanmaması adına daha önceki kredi notunuza bakılarak bir ödeme planı oluşturulur. Bu sayede ödemelerinizi daha kolay yapabilir ve yüksek faizler ödemek zorunda kalmazsınız. Araç kredisi almak için bankalara başvurabileceğiniz gibi araç satan yetkili firmalardan da bu krediyi alabilirsiniz. Araç kredisini almak için tıplı bankalara olduğu gibi bu firmalara istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde sunmanız ve gelir belgenizi beyan etmeniz gerekiyor.

Sponsor Reklam

Düşük Faizli Araç Kredisi İçin Gerekenler

Araç kredisi alabilmek için diğer kredilerde olduğu gibi öncelikle kredi notunuza bakılır. Kredi notlarınızı olumsuz etkileyen bir durum düşük miktarlarda da olsa araç kredisi almanıza engel olabilir. Araç kredisi alabilmek için gelir belgenizi sunmanız gerekiyor. Gelir belgesi hem kişinin araç kredisini ödemekte zorlanmaması hem de kredi notu için önemli bir belgedir. Bunun dışında çektiğiniz kredi miktarı hane halkınızın gelirinin yüzde 50 gibi bir oranını geçmemesi gerekiyor. Bu krediyi ödemekte zorlanmamamız ve asgari yaşam koşullarınızı korumanız için düzenlenmiştir. Araç kredisi çekebilmek için 18 yaşını tamamlamış olmanız yetiyor. Araç kredisi alırken kimi bankalar bazı sigortaların yaptırılmasını zorunlu kılıyor. Bankalar bazen araç sigortasını bazen hayat sigortasını zorunlu olarak gösteriyor. Bu sigortaları almak istemiyorsanız araç kredisi veren araç firmalarıyla görüşebilirsiniz.

Araç Kredisinde Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport sunulmalıdır. Bazı bankalar kişilerin oturdukları adresleri göstermelerini ister. Gelir durumunu gösteren belge. Ücretliler için maaş bordrosu veya işverence net maaşını gösteren belge, serbest meslek sahipleri için vergi levhaları, gayrimenkul geliri beyan edenlerin tapu kaydının beyanı, emeklilerin ise hesap cüzdanlarını sunmaları gerekiyor. Kredi veren kuruluşlar ikinci el ve sıfır araçlara farklı oranlarda kredi seçenekleri sunabilir. İster bankalar aracılığıyla isterseniz araç firmaları yoluyla taşıt kredisi çekme imkanınız bulunuyor. Sigorta şirketleri yardımıyla en düşük kredi veren kuruluşları görebilirsiniz.

Sponsor Reklam


1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*