Taşıt Kredisi Nedir ve Kimlere Ödenir ?

Taşıt Kredisi Nedir ve Kimlere Ödenir ?

Her birey; özellikle de büyük şehirlerde ikamet eden her birey mutlaka diler ki bir özel araca sahip olsun. Ancak bu zaman şartları altında araç almakta zorludur ve bir araç alabilmek adına mutlaka maddi desteğe ihtiyaç vardır. Bu maddi destek; bankalar tarafından taşıt kredisi başlığı altında sağlanıyor. Peki, bu araç kredisini alabilmenin esaslı şartları nelerdir ve bu ilgili krediyi ala banka müşterilerinin araç kredisi anapara oranını nasıl belirledikleri gibi akıllarda sürekli var olan sorulara değinelim.

Vakıfbank İkinci El Taşıt Kredisi

Sponsor Reklam

Vakıf bankası taşıt almak isteyen müşterilerine yalnızca sıfır otomobil taşıt kredisi değil aynı zamanda ikinci el taşıt kredisi imkanı da sunmaktadır. Bu hususta;

  • Bedeli elli bin TL tutarını aşmakta olan taşıtların elli bin TL tutarına kadar olan kısmı için verilen taşıt kredisi ödeneği; yüzde yetmiş iken; bedeli belli bin TL üzerinde olan taşıtlar için belirlenmiş elli bin TL miktarına kadar olan ödenek yüzde elli oranı ile belirlenmiştir.
  • İkinci el taşıt kredisinin ödemesi yapılır iken maksimum olarak 48 aya kadar ödeme planı oluşturuluyor iken; bu ödemelerin periyotları aylık, üç aylık, altı aylık ve şeklinde değişkenlik gösterecek şekilde ayarlanabilmektedir.
  • Ancak ikinci el araç kredisinin alınabilmesi için mutlaka ilgili kimsenin önceki dönem kredi işlemlerinin sorunsuz olması gerekir ve ek olarak da istihbaratı sağlıyor olması gerekir.
  • Taşıt kredisini kullanacak olan kimseye; hayat sigortası ve kasko sigortası da yaptırılmaktadır. Bu sigortaların tamamı kredi başvurusu içerisinde yer alır ve ek ücretlendirmenin talebi söz konusu ise; bu kimseye bildirilmek zorunda olunmaz.
  • Araç kredisinin ikinci el olması vadelerin aracın yaşı ile doğru orantılı olacak şekilde belirlenmesine yol açmaktadır. Bu hususta mutlaka; aracın yaşı ile yaşa uygun olarak sunulan vade seçeneğinin önceden değerlendirilmesi ödeme planına sadık kalınabilmesi açısından gereklidir.
  • Son olarak ise bankanın esaslı teminatının araç olduğunu ve aracın ilgili ödeme son bulana dek rehin olarak gözlemlendiği de sizlere belirtilir. Bu yazımızda sizlere konu hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık umarız faydalı olabildik.

Sponsor Reklam


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*